Skoro już tu jesteś i czytasz to zostaw po sobie jakiś znak!
Komentarze jak wszędzie tak i tu są mile widziane !!!

środa, 10 lutego 2010

John Frusciante Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

John Anthony Frusciante (ur. 5 marca 1970 w Nowym Jorku) – amerykański gitarzysta. Gra w RHCP i Ataxii, a także solo. Wierzy w duchy, słyszy głosy, naśladuje Hendriksa, robi głupie miny w czasie grania solówek. W niektórych kręgach uważany za boga.

Młodość
Urodzony w dzielnicy królowych, choć od Nowych Jorków woli koty. W końcu zaczął rysować obrazki i sprzedawał je za parę groszy. Tym sposobem wyszedł z zobowiązań i uwolnił się od wierzycieli.

 Kariera
Pewnego pięknego dnia John – wtedy piętnastoletni – poszedł z kumplami do klubu w Los Angeles. Traf chciał, że grali tam Red Hoci. Johnny, zachwycony padaczkowymi ruchami Flea i głębokimi tekstami Anthony'ego, postanowił zostać gitarzystą.

 W Red Hot Chili Peppers
Kiedy Frusciante umiał już kilka akordów, zmarł Hillel Slovak. Gra Johna oficjalnie żadnego powiązania z tym nie miała, ale jako że Peppersi nie mieli gitarzysty, postanowili go przyjąć. Ten – gdy tylko się o tym dowiedział – skopał ze szczęścia swój dom, psa i przechodzących obok ekologów. Z RHCP nagrał Mother's Milk – wybrzdękolił tam kilka trenów na cześć Slovaka.

Wraz z kolejnym albumem, Blood Sugar Sex Magik, grupa zyskała sławę, czego Fru nie mógł znieść. W czasie trasy po kraju kwitnącej czereśni strzelił focha i wrócił do domu, gdzie na poważnie zajął się sztuką – malował obrazy, by zarobić na heroinę.

Z narkotykami skończył, gdy powypadały mu wszystkie zęby. Wrócił, by nagrać Californication. Po nagraniu Stadium Arcadium odszedł, gdyż "bycie w zespole byłoby przeciwko jego naturze", by poświęcić się zupełnie koncertom,podczas których reklamuje się jako solowy wymiatacz.

 Kariera solowa
Frusciante, gdy nie grał w Papryczkach, nagrywał swoje solowe płyty w garażu. Generalnie opowiadają one o narkotykach, smutku, narkotykach, żalu za przeszłość, narkotykach, problemie głodu na świecie, narkotykach, problemie głodu narkotykowego i narkotykach. Wzrusza ludzi swoim głosem skacowanego kota i seplenieniem. Jego największym solowym arcydziełem jest utwór Enter a Uh. Pewnego dnia tak się rozpędził, że wydał sześć płyt w sześć miesięcy.

 Popularność
Wszystkie groupies mówią o nim pieszczotliwie „Fru”. Fru jest bliskim przyjacielem Johnny'ego Deppa, który to nakręcił film dokumentalny ukazujący jego życie w starym mieszkaniu. Były tam schody i butelki z czymś kolorowym. Otwierana lodówka. No i kwiaty na stole – przynajmniej w czasie kręcenia.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Walentynkowo :D:D:D