Skoro już tu jesteś i czytasz to zostaw po sobie jakiś znak!
Komentarze jak wszędzie tak i tu są mile widziane !!!

wtorek, 5 stycznia 2010

Red Hoci: To już pewne - z interia.pl

z interia.pl
Wtorek, 5 stycznia (07:48)

Josh Klinghoffer oficjalnie został ogłoszony nowym muzykiem Red Hot Chili Peppers. Zastąpił gitarzystę Johna Frusciante, który nieoczekiwanie opuścił "Papryczki" w połowie grudnia 2009 roku.

Pierwszy koncert bez Frusciante odbędzie się 29 stycznia na gali MusiCares w Los Angeles, na której tytułem "Człowieka roku" zostanie wyróżniony Neil Young. Klinghoffer - towarzyszący Red Hotom na koncertach (m.in. w Chorzowie w 2007 roku) - właśnie potwierdził, że to on został następcą Frusciante.

"Mentalnie John wymeldował się z zespołu już dawno temu. Jest zainteresowany własną twórczością, własnymi albumami. Ta cała machina, jaką jest wielki rockowy zespół, już nie budzi w nim ekscytacji" - opowiadał niedawno informator.
Nowy muzyk "Papryczek" wspierał na scenie m.in. Becka, PJ Harvey, Butthole Surfers i Gnarls Barkley. Nagrywał wraz ze swoim przyjacielem i poprzednikiem w Red Hotach, zarówno solowe płyty, jak te pod szyldem Ataxia. Brał udział także w nagraniu ostatniej solowej płyty Frusciante - "The Empyrean" (2009).

Późną jesienią "Papryczki" po dwuletniej przerwie mieli zająć się tworzeniem nowego materiału. Perkusista Chad Smith zapowiadał, że następca "Stadium Arcadium" (2006) może pojawić się pod koniec 2010 roku.

Josh Klinghoffer oficjalnie został członkiem Red Hot Chili Peppers - fot. Kristian Dowling /Getty ImagesRed Hot Chili Peppers - Jam in Poland, Chorzow (High Quality)

źródło : http://muzyka.interia.pl/alternatywa/news/red-hoci-to-juz-pewne,1419439

1 komentarz:

  1. Wielka szkoda, że Frusciante odszedł, ale i tak jest genialny i pozostaje nam tylko uszanowac jego decyzję.
    Co do Josha to owszem grał z Johnem, grał z RHCP na Stadium Arcadium Tour i niewątpliwie jest utalentowanym muzykiem. Ale pytanie brzmi czy jest też świetnym kompozytorem, a co ważniejsze czy będzie potrafił stworzyc, choc 1% takiej energii, jaka była na linii Frusciante-Flea.

    Póki co nie chcę go przekreślac tylko dlatego, że nie jest Johnem, ale co by nie mówic, czeka go cholernie trudne zadanie, żeby zastąpic taką legendę jak Frusciante...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Walentynkowo :D:D:D