Skoro już tu jesteś i czytasz to zostaw po sobie jakiś znak!
Komentarze jak wszędzie tak i tu są mile widziane !!!

czwartek, 24 stycznia 2008

Milla Jovovich - dziewczyna Frusciante

Milla Jovovich przyszła na świat 17 grudnia 1975 w Kijowie. Jest Amerykanką serbskiego pochodzenia po ojcu i rosyjskiego po matce, zaś ukraińskiego po miejscu urodzenia i wczesnego dzieciństwa. W wieku 5 lat wraz z rodziną przeniosła się do USA (Sacramento w Kalifornii) gdzie w wieku 9 lat rozpoczęła karierę modelki. Dwa lata później stała się jedną z najbardziej wziętych modelek w Stanach i zarabiała 3500$ dziennie.

Podczas jej dzieciństwa w Stanach, jej ojciec, lekarz wykształcony na Ukrainie, spędził 20 lat w więzieniu w USA za przestępstwa finansowe dot. ubezpieczenia zdrowotnego, wychodząc na wolność dopiero w 1999. Natomiast jej matka, radziecka aktorka, sprzątaczka w Kalifornii, przygotowała Millę Jovovich gruntownie do profesji gwiazdy filmu, zapisując córkę do szkoły aktorskiej, a następnie baletowej.

W 1988 Milla Jovovich zadebiutowała w filmie Two Moon Junction, jednak zauważono ją dopiero po roli w filmie Powrót do błękitnej laguny (za który mimo wszystko nie zebrała zbyt pochlebnych opinii). Jej kolejne role również nie były przełomowe. Prawdziwy zwrot w jej karierze nastąpił po występie w filmie Luca Bassona Piąty element. Milla zagrała także w kilku innych głośnych filmach, takich jak: Joanna D'Arc czy Resident Evil. Jej najnowszy film to Ultraviolet.

W październiku 1992 wyszła za mąż za aktora Shawna Andrewsa. Małżeństwo zostało anulowane po miesiącu, gdyż Milla miała wtedy 16 lat. Kolejny raz wyszła za mąż w 1997 – tym razem za Luca Bessona, jednak ich małżeństwo rozpadło się po 2 latach (rozwód). W sobotę 3 listopada 2007 urodziła swoje pierwsze dziecko, dziewczynkę o imieniu Ever. Dziecko przyszło na świat w szpitalu w Los Angeles. Jej ojcem jest obecny narzeczony Milli Jovovich (od marca 2003), reżyser Paul William Scott Anderson, którego poznała w 2002 podczas filmowania Resident Evil.

Milla Jovovich jest nie tylko aktorką, ale również bardzo znaną modelką (była na okładkach ponad 100 magazynów na świecie), piosenkarką i nagrodzoną projektantką mody z dorobkiem komercyjnym. Założyła zespół Plastic Has Memory z którym nagrała płytę The Divine Comedy.

Ponadto skomponowała muzykę do filmów Underworld i Gentleman Who Fell.

Milla Jovovich jest jedną z wielu twarzy koncernu L'Oreal.

-Płynnie mówi po angielsku, francusku i rosyjsku.
-Jest leworęczna.
-Swoje imię zawdzięcza lekarzowi, który przyjmował poród. Powiedział wtedy: "To najpiękniejsze dziecko, jakie widziałem w tym MILLEnium".
-Prawie wszystkie popisy kaskaderskie wykonuje osobiście.
-Ma 174 cm wzrostu.
-Zarabia rocznie 10,5 mln dolarów.


Milla Jovovich & John Frusciante - Bring it on


2 komentarze:

  1. Milla nie jest dziewczyną Frusciante. Jest narzeczoną Paula W.S. Andersona, z którym ma córkę Ever. Kiedyś rzeczywiście była z Frusciante, ale to było bardzo dawno temu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście że teraz nie jest, ale kiedyś była.

    W blogu pisze o wszystkim co miało miejsce w życiu Fru. I opisuje ważniejsze jego związki z kobietami.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Walentynkowo :D:D:D